mgr Michał Popowski

Jestem absolwentem studiów magisterskich kierunku fizjoterapia oraz studiów podyplomowych w zakresie fizjoterapii w sporcie. Łącząc w życiu zawodowym prace z pacjentami z pracą w sporcie zawodowym wypracowałem własny systemu skutecznego i szybkiego powrotu do zdrowia po większości najpopularniejszych dolegliwości czy urazów.

mgr Michał Popowski w białej koszulce i czapce z daszkiem siedzi na drewnianej ławce obok czarnego roweru BMX, na tle drewnianej ściany budynku z oknami.
Masaże

Masaże

PRZESUŃ W LEWO
Swipe

Masaż Klasyczny Całościowy

Masaż klasyczny to najczęściej wybierana forma masażu, która – w zależności od intensywności – może mieć działanie lecznicze, relaksacyjne lub pobudzające. Głównym celem masażu klasycznego jest poprawa ogólnej kondycji psychofizycznej, profilaktyka zdrowotna oraz wspomaganie leczenia różnych schorzeń. Może obejmować zarówno całe ciało, jak i wybrane partie.
  1. Redukcja bólu mięśni i stawów
  2. Regeneracja mięśni
  3. Redukcja stresu
  4. Poprawa elastyczności
  5. Przyspiesza przemianę materii
  6. Zmniejsza tkankę tłuszczową

Masaż Relaksacyjny Całościowy

Masaż relaksacyjny to łagodna i przyjemna forma pracy z ciałem, której celem jest wyciszenie układu nerwowego, redukcja stresu i ogólne rozluźnienie. W spokojnym tempie, z użyciem płynnych ruchów, masaż pomaga uspokoić myśli, złagodzić napięcia i przywrócić wewnętrzną równowagę. Idealny wybór, gdy potrzebujesz chwili dla siebie.
  1. Poprawa jakośći snu
  2. Regeneracja mięśni
  3. Redukcja stresu
  4. Poprawa elastyczności
  5. Obniża ciśnienie krwi
  6. Poprawa samopoczucia

Masaż Sportowy Całościowy

Masaż sportowy to intensywna forma pracy z ciałem, stworzona z myślą o osobach aktywnych fizycznie. Pomaga przygotować mięśnie do wysiłku, przyspiesza regenerację po treningu i skutecznie rozluźnia przeciążone struktury. To nie tylko ulga dla zmęczonego ciała, ale także realne wsparcie w osiąganiu lepszych wyników i zapobieganiu kontuzjom.
  1. Przyspieszona regeneracja
  2. Zmniejsza ryzyko kontuzji
  3. Redukcja stresu
  4. Poprawa elastyczności
  5. Przygotowuje ciało do intensywnego wysiłku
  6. Wspiera krążenie krwi i dotlenienie tkanek

Drenaż Limfatyczny BOA ( Kończyny Dolne )

Masaż uciskowy pneumatyczny BOA to nowoczesna forma terapii, która wspomaga naturalny przepływ limfy i krwi poprzez sekwencyjny masaż uciskowy. Wykonywany jest z pomocą specjalnych aplikatorów (najczęściej w formie rękawów lub nogawek) wyposażonych w komory, które napełniają się powietrzem w określonej kolejności. Zabieg jest bezbolesny, relaksujący i skutecznie wspiera organizm zarówno w profilaktyce, jak i rehabilitacji.
  1. Usprawnia krążenie limfy i krwi
  2. Zmniejsza obrzęki limfatyczne i tłuszczowe
  3. Wspiera leczenie niewydolności żył
  4. Redukuje cellulit i poprawia jędrność skóry
  5. Korzystnie wpływa na osoby z cukrzycą (angiopatia cukrzycowa)
  6. Wspomaga rekonwalescencję po operacjach i liposukcji
Rozpoczęcie Terapi

Rozpoczęcie Terapi

PRZESUŃ W LEWO
Swipe

Konsultacja Fizjoterapeutyczna z Rozpoczęciem Terapii

Konsultacja fizjoterapeutyczna z rozpoczęciem terapii to pierwsze spotkanie, podczas którego przeprowadzam szczegółowy wywiad, analizuje wyniki badań, wykonuje badanie manualne oraz wstępne zabiegi. Na tej podstawie planowana jest dalsza, indywidualnie dopasowana terapia.
  1. Szczegółowy wywiad
  2. Analiza objawów
  3. Ocena wyników badań diagnostycznych
  4. Badanie manualne i funkcjonalne pacjenta
  5. Indywidualne podejście do problemu
  6. Omówienie planu leczenia i zaleceń domowych

Terapia Codzienna

Terapia opiera się głównie na technikach rozluźniających napięcia:
• masaż (relaksacyjny, sportowy, leczniczy),
• terapie powięzi i punktów spustowych,
• terapia manualna.
Wskazania: bóle kręgosłupa, dyskopatia, rwa kulszowa, bóle przeciążeniowe, bóle barków, ból szyi, odrętwienie rąk, rwa barkowa, ból pomiędzy łopatkami, napięciowe bóle głowy, sztywność barku.
  1. Skuteczna pomoc w bólach kręgosłupa, barków i szyi
  2. Ulga przy rwie kulszowej, barkowej i dyskopatii
  3. Ukojenie dla przeciążonych mięśni i sztywnego ciała
  4. Precyzyjna praca z punktami spustowymi i powięzią
  5. Poprawa postawy i ruchomości
  6. Poprawa samopoczucia

Terapia Pourazowa

Terapia pourazowa to indywidualnie dobrany proces rehabilitacji, którego celem jest przywrócenie sprawności po urazach mięśni, stawów, ścięgien czy więzadeł. Obejmuje pracę manualną, ćwiczenia ruchowe oraz terapię blizn. Pomaga zmniejszyć ból, poprawić ruchomość i zapobiec trwałym ograniczeniom po kontuzjach lub wypadkach.
  1. Uszkodzenie więzadeł
  2. Uszkodzenia ścięgien
  3. Urazy stawu skokowego (skręcenie, złamanie, uszkodzenia struktur miękkich)
  4. Urazy stawów (biodrowego, kolanowego, łokciowego, nadgarstków)
  5. Terapia powypadkowa (drogowe, komunikacyjne)
  6. Terapia blizn

Terapia Pooperacyjna

Terapia pooperacyjna to indywidualnie dopasowana rehabilitacja dla osób po zabiegach chirurgicznych. Jej celem jest przyspieszenie regeneracji, zmniejszenie bólu, obrzęków i napięć, a także poprawa czucia, siły mięśniowej, równowagi i postawy. Ważnym elementem terapii jest również praca z blizną, by odzyskać pełną funkcję tkanek.
  1. Terapia blizn
  2. Zmiejszenie bolesności
  3. Skurcze, obrzęki, stany zapalne
  4. Czucie głębokie
  5. Zanik mięśniowy
  6. Poprawienie równowagi i pozycji ciała

Trening Medyczny

Trening medyczny to połączenie fizjoterapii oraz treningu. Powstał z myślą o sportowcach, którzy po zakończeniu rehabilitacji potrzebują łagodnego przejścia do treningu specjalistycznego w swojej dyscyplinie. Holistyczna forma treningu prowadzona przez terapeutę ruchowego – optymalna forma powrotu do zdrowia, właściwie po każdej kontuzji.
  1. Bezpieczny powrót do formy po kontuzji
  2. Trening dostosowany do Twoich możliwości
  3. Odbuduj siłę, stabilność i pewność ruchu
  4. Zadbaj o swoje ciało z pomocą specjalisty
Rehabilitacja

Rehabilitacja

PRZESUŃ W LEWO
Swipe

Krioterapia miejscowa

Krioterapia miejscowa to metoda leczenia zimnem, która polega na kontrolowanym, punktowym obniżeniu temperatury skóry oraz głębiej położonych tkanek. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia emitującego pary ciekłego azotu o bardzo niskiej temperaturze, sięgającej od około -100°C do nawet -160°C. W trakcie krótkiego, zwykle kilkuminutowego zabiegu, miejsce poddane terapii gwałtownie się ochładza, co powoduje intensywną reakcję organizmu. Pod wpływem niskiej temperatury naczynia krwionośne i limfatyczne gwałtownie się zwężają (skurcz naczyń), a następnie dynamicznie rozszerzają, co intensywnie poprawia mikrokrążenie. Dodatkowo schłodzenie tkanek prowadzi do ograniczenia przekazywania bodźców bólowych przez nerwy, dzięki czemu odczuwany ból wyraźnie maleje. W efekcie zabiegu dochodzi również do redukcji stanów zapalnych i obrzęków oraz przyspieszenia regeneracji tkanek uszkodzonych np. przez urazy czy przeciążenia.
  1. Natychmiast łagodzi ból
  2. Redukuje stany zapalne
  3. Zmniejsza obrzęki pourazowe
  4. Poprawia ruchomość stawów
  5. Pobudza mikrokrążenie skóry
  6. Rozluźnia napięte mięśnie

Laseroterapia

Laseroterapia to metoda fizykalna oparta na działaniu promieniowania elektromagnetycznego w zakresie światła czerwonego i podczerwonego, które przenika w głąb tkanek, wywołując efekty biostymulacyjne na poziomie komórkowym. Energia lasera wpływa na mitochondria komórek, zwiększając produkcję ATP, co przyspiesza procesy regeneracyjne, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Laseroterapia znajduje szerokie zastosowanie w rehabilitacji pourazowej, leczeniu chorób układu ruchu, zespołach bólowych oraz stanach zapalnych.
  1. Działa przeciwbólowo
  2. Redukuje stany zapalne
  3. Redukuje obrzęki
  4. Zwiększa syntezę kolagenu
  5. Pobudza mikrokrążenie skóry
  6. Przyspiesza regenerację tkanek

Super Indukcyjna Stymulacja (SIS)

​Super Indukcyjna Stymulacja (SIS) to nowoczesna metoda terapeutyczna wykorzystująca silne pole elektromagnetyczne do nieinwazyjnej stymulacji układu mięśniowo-szkieletowego oraz nerwowego. Dzięki zdolności przenikania przez tkanki, SIS dociera do głęboko położonych struktur, co czyni ją skutecznym narzędziem w leczeniu różnorodnych schorzeń.​
Terapia SIS opiera się na generowaniu zmiennego pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności, które indukuje prądy elektryczne w tkankach. Te prądy powodują depolaryzację neuronów, prowadząc do skurczów mięśniowych oraz modulacji przewodnictwa nerwowego. W efekcie dochodzi do ​redukcji bólu, poprzez wpływ na receptory bólowe i zmniejszenie napięcia mięśniowego.​ Poprawy funkcji mięśni,ponieważ stymulacja prowadzi do wzmocnienia osłabionych mięśni oraz poprawy ich koordynacji i ​zwiększenia zakresu ruchu w stawach.
  1. Szybko łagodzi przewlekły i ostry ból
  2. Przyspiesza regenerację mięśni i tkanek
  3. Zmniejsza napięcie mięśniowe i skurcze
  4. Wspiera rehabilitację pourazową i pooperacyjną
  5. Redukuje stany zapalne
  6. Przyspiesza powrót do pełnej sprawności fizycznej